Expo 2020 Dubai

  • 1. – 15. března 2022
  • Dubai, Spojené arabské emiráty

V rotační expozici českého pavilonu na EXPO 2020 v Dubaji bude k vidění výstava Mendel Primacy jako součást tematické expozice Mystery of Knowledge. Výstava bude prezentovat osobnost Gregora Johanna Mendela a představí Mendelovo muzeum i Masarykovu univerzitu pečující o jeho odkaz. 

V expozici bude umístěna speciální projekční stěna DNA Fiber Wall, která bude imitovat vlákna DNA
a mikrosvět. Touto stěnou bude moci návštěvník projít a pomyslnou časovou bránou se tak dostat do doby, kdy žil Gregor Johann Mendel, zakladatel genetiky a objevitel základních zákonů dědičnosti.

Bez popisku

Masarykova univerzita se v tematické expozici Mystery of Knowledge představí společně s Národním technickým muzeem a Národní knihovnou ČR. Každá z institucí seznámí návštěvníky s odkazem významné osobnosti – vedle G. J. Mendela bude v expozici prezentován držitel Nobelovy ceny Jaroslav Heyrovský a Otto Wichterle.

EXPO 2020 v Dubaji probíhá v termínu od 1. října 2021 do 31. března 2022 s ústředním tématem "Connecting Minds, Creating the Future". Další dílčí témata výstavy jsou udržitelnost, mobilita a příležitost. Český pavilon můžete navštívit také prostřednictvím virtuální prohlídky

Web CZEXPO

Sdílení události

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info